Bezpieczna dezynfekcja, czyli bezdotykowe pojemniki na płyny dezynfekujące

W związku z panującą w naszym kraju i na świecie pandemią wszyscy zastanawiamy się jak możliwie podnieść poziom higieny, a co za tym idzie także i bezpieczeństwa w różnego rodzaju miejscach publicznych – galeriach handlowych, hotelach, czy dużych zakładach pracy.

Już od lat na rynku dostępny był szeroki wybór dozowników na płyny dezynfekcyjne. Naturalnym zjawiskiem jest jednak jego znaczne poszerzenie w ostatnim czasie. Jak zatem wśród tak dużego wyboru znaleźć pojemnik, który będzie sprawdzał się w swojej roli bezbłędnie? Podpowiadamy!

Wybór dozowników na rynku

Dozowniki na płyny do dezynfekcji dzielą się na dotykowe (tu także mogę polecić linkowanie pierwszego artykułu) i bezdotykowe. Zarówno dozowniki dotykowe, jak i bezdotykowe sprawdzają się dobrze w swojej roli, jednak wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony przede wszystkim od potrzeb kupującego oraz osób, które będą korzystać z owego produktu, jak i w umiejscowienia oraz przewidywanego stopnia eksploatacji dozownika.

Dlaczego dozowniki bezdotykowe?

Automatyczne, bezdotykowe dozowniki to najbardziej higieniczny z możliwych sposobów dezynfekcji w miejscach publicznych. Przede wszystkim, co oczywiste, wyklucza się w ten sposób konieczność uruchamiania dozownika za pomocą dotyku, a co za tym idzie – niweluje się zagrożenie zarówno pozostawienia zanieczyszczeń na dozownikach, jak i ich rozprzestrzeniania.

W miejscach o dużym zagęszczeniu ludzi – czy to pracowników, klientów, czy odwiedzających – zachowanie maksymalnej higieny jest zwłaszcza w dobie pandemii kwestią priorytetową. Dlatego też bezdotykowe dozowniki na płyn dezynfekujący doskonale sprawdzą się w takich miejscach jak sklepy, firmy zatrudniające dużą liczbę pracowników, czy też gabinety lekarskie.

Dozowniki bezdotykowe, działające szybko i niewymagające kontaktu zapobiegną także niepotrzebnemu gromadzeniu się w miejscu przeznaczonym do dezynfekcji, co także jest kwestią niezwykle istotną w obecnej sytuacji.

Jak działają dozowniki bezdotykowe?

Automatyczne dozowniki na płyn do dezynfekcji uruchamiają się bez konieczności dotykania ich, czy też naciskania specjalnego guzika lub dźwigni. Tego typu pojemniki działają za pomocą fotokomórki bądź czujnika podczerwieni. Wystarczy więc podłożyć dłonie pod dozownik, aby ten – uruchomiony bezdotykowo – wydzielił odpowiednią ilość płynu.

Ostateczna decyzja

Przy wyborze dozownika warto także pamiętać o uwzględnieniu miejsca i sposobu jego montażu bądź ulokowania. Do wyboru są bowiem zarówno bezdotykowe dozowniki naścienne, jak i wolnostojące. Wybór ten zależy już jednak nie od stopnia bezpieczeństwa i higieny – tu obie możliwości stoją na jednej półce – ale od miejsca, w którym ma się znajdować.

Dozownik warto przede wszystkim ustawić bądź zamocować w widocznym miejscu, tak aby każdy mógł z niego skorzystać, zapewniając tym samym bezpieczeństwo sobie i innym.