Dotykowe dozowniki na płyn do dezynfekcji – jakie wybrać?

Na rynku znaleźć można szeroki asortyment różnego rodzaju dozowników, zarówno do mydła – w płynie lub piance – jak i do płynów dezynfekujących. Obecnie, ze względu na panującą w Polsce i na świecie pandemię, znacznie większym zainteresowaniem cieszą się ostatnie z nich.

Wybór tego typu dozowników jest naprawdę szeroki, jako że różnią się one między sobą zarówno rozmiarem, jak i funkcjonalnością oraz sposobem działania, czy też używania. Jak więc wybrać najlepszy dla siebie dozownik? Warto zapoznać się z produktami dostępnymi na rynku i swój wybór dopasować do swoich potrzeb oraz miejsca, w którym produkt będzie użytkowany.

Od czego zacząć?

Dozowniki na płyny dezynfekcyjne przede wszystkim dzieli się na dotykowe i bezdotykowe (tu można podlinkować druki artykuł, o dozownikach bezdotykowych). Każdy z nich ma oczywiście swoje walory – poniżej przedstawimy najważniejsze zalety dozowników dotykowych.

Dozowniki dotykowe – co warto wiedzieć?

Dozowniki dotykowe to także kolejny podział. Na te, które uruchamia się poprzez dotknięcie dłonią oraz te, które dotyka się łokciem. Rzadziej występują także dozowniki ramienne – stosowane najczęściej w gabinetach lekarskich.

Najpopularniejszym rodzajem dozowników są pierwsze z listy, dozowniki z przyciskiem, które wydzielają wyznaczoną ilość płynu po naciśnięciu ich dłonią. Tego typu dozowniki, mimo iż najpopularniejsze jeszcze kilka lat temu, obecnie są już coraz rzadziej używane.

Większą popularność zyskują natomiast dozowniki zapewniające większą higienę użytkowania, a co za tym idzie, także bezpieczeństwo; dozowniki łokciowe oraz ramienne.

Dotykowe dozowniki łokciowe

Dozowniki te mogą być używane zarówno jako pojemniki wolnostojące jak i ścienne. Są wyjątkowo łatwe i bezpieczne w obsłudze. Wyposażone są w specjalną wyprofilowaną dźwignię, dzięki której można dozować płyn.

W dobie pandemii o wiele lepszym rozwiązaniem jest uruchamianie dozownika łokciem. Ta część ciała znacznie częściej ubrana jest w bądź co bądź chroniącą ją odzież – nawet zwykłą koszulę czy sweter.

Ponadto, ten sposób użytkowania dozowników wyklucza przenoszenie się możliwych zanieczyszczeń lub bakterii na dłonie, którymi to zupełnie bezwiednie dotykamy twarzy nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.

Specjalnie wyprofilowana dźwignia uruchamiająca dozowanie płynu jest także znacznie praktyczniejsza niż mały przycisk ręczny umieszczony na dozowniku. W przypadku gdy dozownik znajduje się w dużym zakładzie pracy lub miejscu licznie odwiedzanym – takim jak na przykład galeria handlowa – tego typu rozwiązanie znacznie przyspiesza korzystanie z dozowników i pozwala uniknąć kolejki do pojemnika.

Dotykowe dozowniki ramienne

Dozowniki ramienne posiadają właściwie niemal te same zalety, co dozowniki łokciowe. Ich obsługa jest nawet nieco szybsza – wystarczy jedynie dotknięcie ramieniem, aby uruchomić dozownik. Tego typu pojemniki stosowane są w miejscach, gdzie higiena i związane z nią bezpieczeństwo stoją na pierwszym miejscu, a więc w szpitalach, gabinetach lekarskich czy kosmetycznych.

Funkcjonalność, trwałość estetyka

Oczywiście, najistotniejszą cechą, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze dotykowego dozownika jest bezpieczeństwo jego użytkowania oraz jego funkcjonalność. Nie mniej jednak, warto zwrócić także uwagę na inne, istotne aspekty.

Czy dla danego miejsca lepiej jest wybrać dozowniki wolnostojące czy też naścienne? Plastikowe czy też te wykonane ze stali nierdzewnej? Jeżeli będą one intensywnie eksploatowane lepiej jednak postawić na jakość i niezawodność materiału, a więc stal.

Jeśli z kolei chodzi o sposób ustawienia czy też montażu dozowników, tutaj najważniejsze przy wyborze jest przeanalizowanie miejsca, w którym mają się one znajdować. Jeżeli jest to wejście do sklepu czy też wyspa handlowa lepiej użyć pojemników wolnostojących, natomiast w przypadku gabinetów czy też wspólnych łazienek warto postawić na te mocowane w ścianie.

Pozycjonowanie stron w Google Wild Moose & specjalist SEO Adam Grabowski