Pomieszczenie socjalne powinno znajdować się w budynku każdej większej firmy. Stanowi ono specjalną przestrzeń, przeznaczoną wyłącznie dla pracowników, w której mogą odpocząć po lub w trakcie pracy, a także przygotować się do jej rozpoczęcia.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim pracownikom dostępu do odpowiednio wyposażonego i przygotowanego pomieszczenia socjalnego, zwanego również pomieszczeniem higieniczno-sanitarnym.

Odpowiednie przystosowanie pomieszczenia socjalnego oraz inwestycja w niezbędne elementy jego wyposażenia to nie tylko konieczność prawna, ale także inwestycja w lepsze jutro firmy. Dobre warunki pracy w naturalny sposób przekładają się na bezpieczeństwo, komfort, satysfakcję i większą wydajność pracowników, a co za tym idzie także bardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.

Pomieszczenie socjalne powinno zostać odpowiednio doświetlone, a także być wyposażone w prawidłowo działające ogrzewanie, jak i wentylację. Jego wyposażenie jest natomiast zależne od rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia. Może to być bowiem zarówno pomieszczenie higieny osobistej, jak i mniej niezbędna, choć równie często używana palarnia lub niezwykle potrzebna i stale eksploatowana szatnia.

Do podstawowych elementów wyposażenia szatni zalicza się między innymi ławki, zamykane szafki na rzeczy osobiste lub strój roboczy oraz przebieralnie. Ich ilość powinna być dostosowana do liczby pracowników firmy.

Szatnia z przebieralnią – komfort i bezpieczeństwo

Zgodnie z obecnie obowiązującymi normami szatnie pracownicze powinny być starannie dopasowane zarówno do łącznej liczby pracowników, jak i rodzaju wykonywanych przez nich prac oraz branży.

Zarówno ławki, jak i pojemne szafki na rzeczy osobiste czy strój roboczy są dla większości pracodawców kwestią oczywistą. Istnieje jednak jeszcze jeden, równie ważny element wyposażenia szatni, który często pomija się zupełnie niesłusznie. Mowa tu oczywiście o przebieralniach. Jest to bardzo ważne miejsce w każdej szatni; element wyposażenia, dzięki któremu każdy pracownik może zaznać chwili prywatności przed lub po ciężkim dniu pracy.

Przebieralnia daje pracownikom możliwość swobodnej zmiany odzieży, co w znacznym stopniu wpływa na komfort ich pracy oraz poczucie bezpieczeństwa.

Wyposażenie szatni w odpowiednią ilość praktycznych przebieralni nie tylko zagwarantuje większą wygodę pracownikom, ale także pomoże poprawić lub wzmocnić relację na linii pracodawca-pracownik.

Przebieralnie Kreo Market

Aby odpowiednio wyposażyć szatnię pracowniczą, warto wybrać wysokiej jakości elementy jej wyposażenia, które sprawdzą się nawet w przypadku ich intensywnej eksploatacji. Przebieralnie dostępne w naszym asortymencie to produkty z najwyższej półki, stworzone z doskonałej jakości trwałych i odpornych na niesprzyjające warunki materiałów.

Przebieralnie wykonane z laminowanej płyty meblowej są mocne, a zarazem lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Gwarantują pełną prywatność, a także odpowiednią wentylację, dzięki brakowi zadaszenia oraz skróconym drzwiom.

Przebieralnie dostępne są w kilku różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasować je można do wystroju i kolorystyki szatni. Ich minimalistyczna estetyka oraz wysoka jakość sprawiają, że doskonale sprawdzą się zarówno w pracowniczych pomieszczeniach socjalnych, jak i szatniach dla gości.

Proste w obsłudze, wyjątkowo praktyczne i niezwykle potrzebne w każdej szatni przebieralnie to synonim komfortu i bezpieczeństwa każdego pracownika!

Pozycjonowanie stron w Google Wild Moose & specjalist SEO Adam Grabowski