Każdy sklep odzieżowy powinien być odpowiednio wyposażony, tak aby klienci chętnie do niego zaglądali, aby zakupy w nim były proste i przyjemne. Bardzo ważna jest odpowiednich rozmiarów przestrzeń, właściwe dobranie kolorystyki i oświetlenia. Istotne jest także zadbanie o relaksującą muzykę czy też przyjemny, umilający zakupy zapach.

Produkty w sklepie są na ogół rozmieszone na wieszakach, półkach oraz centralnych wyspach, które pomagają wyeksponować szczególnie ciekawe modele. Zarówno półki czy wieszaki, jak i odpowiednio rozlokowane lustra, a także dobrze umiejscowiona kasa są kluczowymi elementami każdego sklepu odzieżowego. Równie istotny jest także element o zupełnie innej funkcji – mający na celu nie prezentację produktów, a zapewnienie klientom prywatności podczas ich wybierania.

Przymierzalnia, bo o niej właśnie mowa, to nieodzowny element sklepu odzieżowego, sklepu ze strojami sportowymi, czy bielizną. Bez niej trudno jest sobie obecnie wyobrazić jakiekolwiek zakupy odzieżowe.

Dobra przymierzalnia – czyli jaka?

Przymierzalnia, w której klienci będą czuli się komfortowo, powinna spełniać kilka podstawowych norm. Kluczowym aspektem jest jej odpowiednia wielkość, gwarantująca swobodę ruchów podczas przymierzania ubrań. Ponadto ważne jest właściwe oświetlenie oraz odpowiednia ilość luster, które pozwolą klientowi dokładnie się obejrzeć i upewnić się co do wszystkich walorów wybranego produktu.

Niekorzystne oświetlenie lub zbyt małe lustro może przynieść efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego; klient nie tylko nie zakupi danego produktu, ale także zapamięta niewygodną, źle przystosowaną do jego potrzeb przymierzalnię.

Przymierzalnia jest nierzadko miejscem, do którego ustawiają się kolejki klientów, dlatego istotna jest nie tylko ich wielkość, ale i ilość. Liczba przymierzalnie powinna być dopasowana do ilości odwiedzających sklep konsumentów, tak aby żaden z nich nie musiał czekać w kolejce dłużej niż kilka chwil.

Czym jeszcze powinna cechować się przymierzalnia, w której klienci chętnie przymierzać będą wybrane modele ubrań? Zdecydowanie funkcjonalnością. W przymierzalni powinno znaleźć się miejsce nie tylko dla samego klienta, ale także na jego rzeczy osobiste, torebkę, plecak, torby z innymi zakupami, jak również na wszystkie ubrania – zarówno te wybrane, jak i własne, które po zdjęciu należałoby przecież gdzieś umieścić.

Dlatego też podstawowymi elementami wyposażenia przymierzalni są – obok lustra – praktyczne wieszaki oraz ławki lub siedziska. Dzięki nim każdy klient będzie mógł odłożyć swoje rzeczy w bezpieczne miejsce i spokojnie zająć się przymierzaniem kolejnych ubrań. Dobrą praktyką jest wyposażenie przymierzalni w ławki i wieszaki spójne kolorystycznie i estetycznie z całą konstrukcją lub ze stylem i charakterem sklepu.

W okolicy przymierzalni warto także umieścić kilka siedzisk lub ławek dla osób oczekujących, lub towarzyszących, a także pojemny wieszak na produkty, które nie zdały egzaminu u klientów, a co za tym idzie, wrócą znów na sklepowe półki.

Przymierzalnie w Kreo Market

W naszym asortymencie znajdują się wysokiej jakości przymierzalnie, które z powodzeniem dopasować można do niemal każdego sklepu odzieżowego. Wykonane z doskonałej klasy wytrzymałych materiałów gwarantują komfort i bezpieczeństwo przymierzania każdemu klientowi.

Przymierzalnie wykonane są z laminowanych płyt meblowych, dodatkowo wzmocnionych specjalną okleiną PCV. Kolor płyt może być klasyczny i stonowany lub bardziej oryginalny, dostępne są także okleiny imitujące eleganckie drewno.

W Kreo Market znaleźć można przymierzalnie z lekkimi, otwieranymi na zewnątrz drzwiami, a także modele z możliwością doczepienia przesuwnej zasłony, jak również niezbędne elementy ich wyposażenia – duże lustra o wysokości niemal 2 metrów oraz wygodne ławki i siedziska.

Pozycjonowanie stron w Google